blog dla fanów Gazety Wyborczej


monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu

Kto nie lubi w mordę bić?

Dać w ryj przeciwnikowi, to marzenie każdego nienawistnika/hejtera.

W swoim ostatnim felietonie dziennikarz Gazety Wyborczej T. Piątek podaje wiele przykładów zachowań, które są przejawem agresji w życiu publicznym wynikającej ze strachu i niewiedzy.

Internet to ściek, odpowiedzą Państwo, po co się takimi głupstwami przejmować. Nie, proszę Państwa. To wszystko dzieje się nie tylko w sieci. Kobiety w muzułmańskich strojach są opluwane, Arabowie są atakowani fizycznie.

(...) Mówiąc zupełnie poważnie: to nie jest wirtualny hejt, to jest prawdziwe zło. To kultura strachu, w której rolę polityki odgrywa przemoc. A rolę publicystyki - groźby karalne i inne teksty przestępcze, nawet zbrodnicze.
Policja, która powinna bronić obywateli przed takimi zachowaniami, staje po stronie złych mocy:
"Polityka" podaje, że niedawno w jednym z krakowskich hoteli pobito dwóch ludzi, bo byli Egipcjanami. Obsługa hotelowa i policja odmówiły im pomocy z tego samego powodu. Policjanci nie chcieli interweniować ani nawet wezwać karetki do pobitego, wymiotującego człowieka.
Policji ufać zatem już nie możemy. Zagrożeni są nie tylko obcy:

Bo chyba jeszcze nigdy tak nie było, żeby Polacy zbiorowo grozili śmiercią swej najwybitniejszej żyjącej pisarce. Teraz grożą. Olga Tokarczuk wspomniała w wywiadzie, że Polacy bywali mordercami Żydów. I niektórzy Polacy postanowili odeprzeć ten zarzut nagonką pod hasłem: "Zabijmy żydowską k...".Logicznie, a zarazem bohatersko.
Gwałt, niech się gwałtem odciska! Piątek dostrzegł niszę do zagospodarowania. Też korci go, by dać komuś w pysk. Proponuje zatem:

Olga, jak będziesz miała spotkanie autorskie w Warszawie, to daj znać. Jestem w miarę dużym i silnym facetem, chętnie służę towarzystwem. Chętnie też spotkam któregoś z tych gnojków - jeśli jakiś odważy się przyjść.
Bo jest zła przemoc - kiedy oni nas i dobra - kiedy my ich ... Czy woluntoriusze/bojówkarze z Wyborczej okażą się skutecznym lekiem na społeczne zło?

 Olga Tokarczuk sprowadza spór "do parteru"

 

Cud: Piątek nie pamięta

Upalny Piątek

Piątek - niestety - woli sorbety

Kiełbasiane cudy

LĘK - patriotyczny obowiązek

Zapach arcybiskupa

Islamiści rekrutują bojowników spośród uchodźców

Tak naprawdę, to jestem faszystą

niedziela, 18 października 2015, trajkotek

Polecane wpisy

  • Spada ...

    Sprzedaż "Gazety Wyborczej" drastycznie spada. Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło wgrudniu 180 tys. sztuk ibyło

  • Zamrożona logika

    Skoro PiS obiecał 500 zł na każde dziecko, to zamrożone zarodki do zapłodnienia in vitro też? To pytanie zadała swojemu tacie 12-letnia Róża. A że jej tata to z

  • Fizyk, ryzyk - fizyk

    Przyczynek do debaty o Gimnazjach. I o rasizmie na Podlasiu. Grzegorz Nowik jest absolwentem fizyki na Uniwersytecie w Białymstoku , informatyki oraz Wyższej Sz

Komentarze
2015/10/21 22:04:33
Nie, nie, nie! Znowu zła POlityka Wyborczej! To nie są napaści rasistowskie - to uświęcona (i usprawiedliwiona) walka o granice Odra/Nysa - Bug, a kto wie - może i nawet od morza do morza.
Walka o jedność reeligijną i ra-so-wą, czyli Bóg, honor, ojczyzna!
Kto nie wie, ten GAPA*.

*GAPA - nie jest to skrót pochodzący od nazwy miasta Garmisch-Partenkirchen w Niemczech. To zwięzły opis człowieka nieobytego wzwyczajach społecznych, niepatriota, samo zło.